MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZ OKULU UYGULAMALARININ İLÇEMİZ BAZINDA DEĞERLENDİRİLMESİ

YAZ OKULU UYGULAMALARININ İLÇEMİZ BAZINDA DEĞERLENDİRİLMESİ

Temel eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması konusunda yaz okulu uygulamaları önemli bir yere sahiptir.

Yaz okullarına yönelik planlama ve uygulamaların değerlendirilmesi, bu dönemde yer alan uygulamaların geliştirilmesi ve daha kaliteli hale gelmesi noktasında çocukların, eğitimcilerin, ailelerin bakış açılarını ortaya koyan bilimsel çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu bağlamda Özel Büro sorumlumuz Demet Gültekin tarafından yapılan nitel araştırma kapsamında Battalgazi ilçemizde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı yaz okullarında görev yapan 14 öğretmen ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmeler ile öğretmenlerimizin;  yaz okulu uygulamalarının amacı hakkındaki görüşleri, "Öğrenci, İdare, Ebeveyn, Eğitim Programının Uygulanabilirliği" başlıklarına ilişkin deneyimleri ve gelecekte yapılacak yaz okulu uygulamalarına yönelik önerileri tespit edilmiştir.

Kafkas Üniversitesi, "Çocukluğun İnşası" ana temasıyla   6. Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresinde (IECEC/UOEK-2019) 02 Ekim 2019 tarihinde sözlü bildiri olarak sunulan çalışma rapor haline getirilip Milli Eğitim Bakanlığımıza sunulmuştur.

Çalışma raporuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.