MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Müdürlüğümüz arasında ÇODEB (Çocuksu Dünyamın Eğitsel Bahçesi) Proje Protokolü imzalandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Müdürlüğümüz arasında ÇODEB (Çocuksu Dünyamın Eğitsel Bahçesi) Proje Protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile okul bahçelerinin eğitsel alanlara dönüştürülmesine yönelik ilçemiz okullarından Şehit Selahattin Karakaş Anaokulu müdür yardımcısı Demet Gültekin’in  koordinatörlüğünde ‘ÇODEB (ÇOCUKSU DÜNYAMIN EĞİTSEL BAHÇESİ)’ projesi yürütülmektedir. Bu bağlamda Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı dezavantajlı bölgelerde yer alan anaokullarımızda uygulama yapılmasına yönelik Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştır.

Protokol imza töreni sırasında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü BULUT, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Anaokulu eğitimi veren bazı okullarımızın bahçelerinin yeniden düzenlenmesine yönelik olarak bir protokol imzaladık. Gerçekleştirilen bu protokol ile çocuklarımızın sosyal hayata hazırlanmasına katkı sunacak sosyal aktiviteleri rahatlıkla yapacakları güzel alanlara hazırlanacak. Bu alanların hazırlanmasında bizlere vermiş olduğu katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuklar için hazırlanmış çok güzel bir projenin hayata geçirildiğini belirten Başkan POLAT, ”Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime yapılacak her türlü yatırıma destek olmaya gayret gösteriyoruz. Eğitime başlama yaşının ne kadar aşağı çekersek başarıyı yakalamamız daha kolay olur. Çocuklarımızın eğitim gördüğü alanlardaki fiziki alanların iyileştirilmesi çok önemli. Bu çalışmalarından ve projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

20-02-2019

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.