MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Biz Bize Yeteriz Türkiye'm" kampanyası kapsamında yaşlılarımıza minnettar olduğumuzu onlara yardım ederek gösterdik.    Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip ERDOĞAN 'ın talimatları ile başlatılan ''Biz Bize Yeteriz Türkiye'm" yardımlaşma kampanyası kapsamında, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Recep BULUT, 09.04.2020 tarihinde Battalgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nı ziyaret ettiler. Burada gönüllü görev alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına hitaben şunlara dikkat çektiler. "Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs (kovid - 19),  kısa sürede dünyanın bütün kıtalarına  yayılmıştır.  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu hastalığı pandemi olarak kabul etmiştir. Gelişmiş birçok ülke, hastalığın yayılmasına engel olamamakta ve sağlık alt yapılarının eksikliğinden tedavi noktasında da yetersiz kalmaktadır. Bazı ülkelerde, tedavi konusunda hasta seçimi dahi yapıldığı söylenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız, sağlık alanına yaptıkları yatırımlarla hastahane yatak sayıları, yoğun bakım üniteleri ve tıbbi teçhizat konularında, şu ana kadar bir sıkıntı yaşanmamıştır. Elhamdülillah bu konuda, ABD ve AB ülkelerine de tıbbi malzeme yardımı yapılmıştır. Ancak bulaşma hızı yüksek olduğundan, kısa sürede dünya genelinde, yaklaşık bir milyon sekizyüz bin kişinin hastalanmasına ve 90 bin kişinin ölümüne yol açmıştır. Bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır. Ülkemizin de içinde bulunduğu bu zor günlerde, hastalığın bulaşma hızının yavaşlatılması gerekmektedir. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın, talimatları ile kurulan, Bilim Kurulu tavsiye kararları çerçevesinde, başından beri gerekli önlemlerin alındığına şahit oluyoruz. Bu konuda 65 yaş üstü, 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı, büyükşehirlerin giriş çıkışlara kapatılması ve bölgesel karantina gibi önlemler, bulaşma hızının yavaşlatılmasında, önem arz etmektedir. Gelişmiş ülkelerde! tedavi konusunda genç hasta ve yaşlı hasta seçimini, yapmak zorunda kalan sağlıkçıları duymaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımız, yaşlı vatandaşlarımızın riske maruz kalmamaları için yapılan yardımları kurumlar aracılığı ile evlerinde teslim etmeleri hususunda talimatlar vermiştir.

    Bu zor  süreçte Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları olarak, aldığmız bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirdik ve yerine getirmeye de devam ediyoruz. En çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik duygusunu, en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. Özellikle yaşlılarımıza  bu yardımları ulaştırırken,  daha hassas ve nazik davranarak onlara minnettarlığımızı göstermek zorundayız. Değerli arkadaşlarım bu görevi yaparken sizlerin de kendi sağlığınızı ihmal etmeden  en az 20'şer saniye sık sık el yıkamayı, sosyal mesafeye uymayı  ve maske takmayı  unutmamanızı istiyorum. Çünkü sağlıklı olduğumuz sürece bu kutsal görevi ifa edebiliriz. Yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi gönülden tebrik ederim.  İnşallah bir an önce insanlık şu Coronavirüs belasından kurtulacaktır. İhtiyaç duyulduğunda tüm imkânlarla yanlarınızda olduklarımızı unutmayın". ifadelerini kullandılar.

 

12-04-202012-04-202012-04-202012-04-202012-04-202012-04-202012-04-202012-04-2020

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.