MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Benimle kitabını paylaşır mısın projesi...

   Benimle Kitabını Paylaşır Mısın? Projesi kapsamında 30 Mart 2015 tarihli okul eşleşmeleri doğrultusunda ilgili okullarımızda projemizin ilk ayağı gerçekleştirilmiştir. İlk etapta Kaymakamımız Sayın Vedat YILMAZ´ın da katılımıyla, Rahmi Akıncı Ortaokulu öğrencilerimiz ile Ağılyazı İlkokulu´nu, İnönü Ortaokulu öğrencilerimiz ile, Karatepe Kadirgölü İlkokulunu ziyaret ettik.
  Benimle kitabını paylaşır mısın projesi...

     Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin ve okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak, öğrenci ve okul personelleri arasında sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek ve iyi örnekler oluşturmak için ilçemizde Birleştirilmiş Sınıflı olarak eğitim veren okul öğrencilerimize kitap yardımında bulunmak başta olmak kırtasiye malzemesi ve giyecek yardımı ile bu okullarımıza yönelik kırtasiye, temizlik, spor ve sağlık malzemeleri ile her türlü onarım ve donanım malzemeleri yardımını kapsayan Benimle Kitabını Paylaşır Mısın? Projesi hayata geçirildi.

     Bu kapsamda ilçe merkezine uzak mahallelerde bulunan 26 okulumuz ile merkezi konumda bulunan 26 okulumuz ilişkilendirildi.  Merkezi okullarımızın proje sorumlusu okul yöneticilerinin çabaları ile okulda oluşturulan öğretmen-öğrenci-veli işbirliği ile öğrenci ve okullarımıza yönelik hediye paketleri hazırlandı. Bu paketler hafta boyunca (30 Mart – 3 Nisan) merkezi okullarımız yönetici, öğretmen ve öğrencileri tarafından kardeş okullara götürülecek. Ayrıca bazı okullarımız hediyelerin dağıtımından sonra yine bu proje kapsamında kardeş okul öğrencilerimizi sinema ve tiyatro gibi sosyal etkinliklere götürecekler. İlerleyen haftalarda da kardeş okullarımız merkezi okullarımıza öğrencileri ile beraber teşekkür ziyaretinde bulunacaklar.

      Eğitim öğretim yılının sonuna doğru da Öğretmenevimizde kardeş okullarda eğitim gören 550 öğrencimiz ve merkezi okullardan misafir olarak katılacak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz ile geniş çaplı bir Proje Şenliği yapmayı düşünüyoruz. 

 

 

  

 

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.