MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazarlık Atölyesi

Yazarlık Atölyesi

         Yazarlık atölyesi kapsamında öğretim üyeleri ve yazarların katılımıyla Atatürk Ortaokulu öğretmeni Dr. Kevser Akının koordinatörlüğünde Pazartesi ve Cuma günleri 15:00-18:00 saatleri arasında Fatih Anadolu Lisesinde yürütülen, Atatürk Kız Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen atölye çalışmalarının bu haftaki konuğu Dr. Öğretim Üyesi Salim Durukoğlu idi.       

        Yazma çalışmalarında iki yol ayrımının karşımıza çıktığı öğrencilerimizin ise şiir ve düz yazı seçeneklerinden birini tercih ederek iyi bir yazar olma yolunda ilerleyebileceklerini belirten Durukoğlu, okumaya nerden başlanmalı konusunda fikir verdi. Yazma işlemini çok deneyimlemek gerektiği ve bu anlamda her gün yazmayı sağlayan günlüklerin yazma çalışmalarında etkili olduğunu belirten Durukoğlu, günlük tutmayı tavsiye ettiğini söyleyerek, yazar ve şairlerin yazma deneyimlerini içeren hikâyeler ile öğrencileri cesaretlendirmeye çalıştı, güçlü yazarlık nedir başlığı altında bilgilendirme yaptı. Atölye katılımcılarından yayını olan Metin Emiroğlu Lisesi öğrencisi İrem Altundemir de deneyimlerinden bahsetti. Atölye çalışması öğrencilerin sorularıyla son buldu

07-05-201907-05-201907-05-2019

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.