MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilim Fuarları Proje Sergisi Basın Açıklaması İlçemiz Malatya Lisesinde Yapıldı...

Malatya Lisesi TÜBİTAK 4006 projeler kapsamında yapılan törene Battalgazi kaymakamı Abdulkadir Duran, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Alican BOZKURT, Memur sen il Başkanı Kerem YILDIRIM, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü  Recep BULUT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadun KILIÇ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih ERDİM, Muhtesin DÖNER, Mehmet AKGÜN, İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlileri, çok sayıda Okul Müdürleri, Ulusal ve yerel basın temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açılışı yapıldı.
TÜBİTAK Bilim Fuarları Proje Sergisi Basın Açıklaması İlçemiz Malatya Lisesinde Yapıldı...

  Malatya Lisesi Müdürü Fevzi KIRIK yaptığı açıklamada; Malatya Lisesinin eski ve geçmişten gelen tarihsel misyonuna yakışır bir şekilde yeniden yenileştirme, geliştirme ve proje üretme çalışmalarına hızla devam ettiğini belirtti.Bu bağlamda, TÜBİTAK 4006 projeler kapsamında toplamda 10 öğretmen 40 öğrenci 20 adet proje üretilmiş olup, 10 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilere ve halka sunumları gerçekleştirilecektir. Bu çalışmalarda amaç, öğrencilerimizi araştırmaya yönelterek, onları ülkenin geleceğine yön verecek bireyler ve projeler üretme gayretine sevk etmektir. Çalışmalarımız sadece Malatya ile sınırlı olmayıp bazı projelerimiz ülkemizin diğer şehirlerde değişik platformlarda sergilenecektir. Örneğin, “Tuz stresine maruz bırakılan hordeumvulgare (arpa)`de salisilik asidin büyüme ve gelişme parametreleri üzerine etkiler “  adlı projemiz, İzmir’de 08.06.2018 tarihinde düzenlenen ve final sergisinin İzmir çeşme ilçesi ALTINYUNUS OTELDE yapılacak olan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 1. OKSEF (Oğuzhan Özkaya Education-Karademir Science Energy Engineering Fair) Uluslararası Proje Yarışması’na final sergisine davet edilmiştir. 

10-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-2018

Ayrıca, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen AYDINDIK GELECEK SİZİNLE PROJE yarışmasında:

 - “Tam buğday unundan yapılan ekmeklerin obezite üzerine etkilerinin kalitatif araştırılması,”

-  “Tuz stresine maruz bırakılan hordeumvulgare (arpa)`de salisilik asidin büyüme ve gelişme parametreleri üzerine  

     etkiler” konulu projelerimiz final sergisine davet edilmiştir.

          Okulumuzda 2017-2018 Öğretim yılı içerisindeki en önemli projelerimizden biride, “İl Eğitim Tarihi Müzesi” projesidir. Milli Eğitim Bakanlığımızın 81 ile İl Eğitim Tarihi Müzesi uygulaması başlatması ile okulumuzda uygun mekanın dizayn ve dekorasyonu hızlı bir şekilde bitirilip hazır hale getirilmiştir. İl Mili Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ilimizdeki okullara eğitim tarihi açısından önemli sayılan materyallerin Malatya Lisesine teslim edilmesi sağlanmıştır. Malatya İl Eğitim Tarihi Müzemiz 24 Kasım 2017 öğretmenler gününde, Malatya Valimiz Sayın Ali KABAN tarafından açılmıştır. Müzemizde 500 ‘e yakın eser sergilenmektedir. İlimizde çok sayıda öğrenci ve diğer vatandaşlarımız tarafından müzemiz ziyaret edilmiş ve ziyaretler devam edilmektedir.

Ayrıca Gençlik Ve Spor Bakanlığınca uygulamaya konulan Gençlik Projeleri Destek Programına okulumuz bir proje ile başvuruda bulunmuştur.

Battalgazi kaymakamı Abdulkadir Duran yaptığı açıklamada Malatya lisesinde kurulmuş olan İl Eğitim tarihi Müzesini gezdiklerini harikulade bir çalışma olduğunu gördüklerini,ayrıca bu okulun tarihsel bir misyona sahip olduğunu ülkemizin çok önemli değerlerinin bu okulda ya öğrenci olarak yada çalışan olarak geçtiğini söyledi. Okulda bu gün açılışı yapılan bilim fuarındaki eserlerin bir kısmının uluslararası sergilerde sergileneceğini gördüğünü, bu çalışmalardan dolayı okul Müdürünü, diğer idareci, öğretmen, veli ve öğrencileri tebrik ettiğini belirterek açılış gerçekleştirdi. Daha sonra sergi ziyaretçiler tarafından gezilerek hazırlanmış olan müzik dinletisi eşliğinde ikramlar sunularak program sona erdi.

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.