MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. Vali Aydın BARUŞ´ un katılımıyla İlçemizde karne dağıtım töreni gerçekleştirildi

   
Sn. Vali Aydın BARUŞ´ un katılımıyla İlçemizde karne dağıtım töreni gerçekleştirildi

    Sn. Vali Aydın BARUŞ, İlçemiz Rahmi Akıncı İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

 

   Vali BARUŞ, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanırken, Vali Yardımcısı Abdul Kadir DURAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, Okul Müdürü Veysel GÜLER, Okul İdarecileri, Öğretmenleri ve öğrenci velileri de törene katıldı.

 

  Sn. Vali Aydın BARUŞ ilk olarak 1. Dönem boyunca hem örnek davranışlar gösteren hem de derslerinde başarılı olan her sınıftan bir öğrenci olmak üzere toplam dokuz öğrenciyi tebrik ederek onlara ‘Örnek Öğrenci Sertifikalarını’ verdi.

 

  Sınıfları ziyaretinde 3. ve 4. sınıf öğrencilerini ziyaret ederek onlarla sohbet edip karnelerini, başarı belgelerini ve tatil boyunca okumaları amacı ile hazırlanan kitap setlerini hediye eden Vali BARUŞ daha sonra beraberindekiler ile birlikte öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

  Karnelerin dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali BARUŞ ;

 

KARNE BAŞARININ ÖDÜLÜDÜR

  “Bu gün öğrencilerimiz için sevinçli bir gün. Bugün de karnelerini alıyorlar. Karne başarının ödülüdür. Karnedeki notların ne olduğu çok önemli değil. Çünkü çocuklarımızın her birinin içerisinde ayrı bir cevher var, önemli olan bunu keşfetmek ve ortaya çıkartmak. Bunun içinde hepimizin üzerine yükümlülükler düşüyor. Gerek okul idarecileri, gerek öğretmenler, gerekse anne babalar olarak çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkmasına vesile olmamız lazım.

 

ÇOCUKLARIMIZI NOTLARIYLA DEĞERLENDİRMEMELİYİZ

  Onları notlarıyla değerlendirmek değil onların bu yetenekler çerçevesinde yapabileceklerini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle başarılı olan, notları iyi olan öğrencilerimiz tabii ki anneleri babaları tebrik edecek ama bazı notlarında kırıklar olan öğrencilerimizin aileleri de onları nasıl daha iyi hale getirebiliriz diye düşünerek okul yönetimi ile öğretmenlerle işbirliği yaparak, güzel bir iletişim kurarak onların durumlarını iyileştirmek için çalışmaları gerekir diye düşünüyorum.

 

ONLAR ÜLKEMİZİN GELECEĞİ

  Çocuklarımızın hepsinin tek tek bizim için çok ayrı bir değeri var. Onlar ülkemizin geleceği. Onların elinden tuttuğumuz takdirde, onlarla iyi bir arkadaş, iyi bir anne baba olduğumuz takdirde gelecek de hepsi ayrı dallarda ciddi başarılara imza atacaktır. Onlara inanmamız lazım. Onlara güvenmemiz lazım.

 

TATİL SÜRECİ İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

  Bu tatil sürecini aile içi diyalogu geliştirmek için bir vesile olarak kullanmamız lazım. Anne babalarımızın, çocuklarımızın tatil sürecindeki vakitlerini iyi değerlendirmeleri için onlarla birlikte oturmalı, konuşmalı, birlikte kitap okumaları ve 2. dönem nasıl daha güzel başarılara imza atabileceklerini yönünde düşünmeleri ve bu çerçevede kendilerine bir yön çizmeleri lazım. Çocuklarına olan ilgilerini hiçbir zaman eksik bırakmamaları lazım çünkü hepsi ayrı bir kişilik sahibi, karakter sahibi onların değerli olduğunu hissettirirsek bütün çocuklarımızın başarılı olacağına inanıyorum.

 

175226 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

  Bugün de ilimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sonunda örgün eğitimde 777 okulumuzda 15042 okul öncesi öğrencisi, 52326 ilkokul öğrencisi, 56042 ortaokul öğrencisi ve ortaöğretim kurumlarında 51816 öğrenci karnelerini aldı. Toplamda 175226 öğrenciye sahibiz. Bu hem ilimizin geleceği hem ülkemizin için çok zengin bir potansiyel. 175000 öğrencimiz de birlikte 2. döneme daha başarılı, azimli bir şekilde başlamanın çareleri üzerinde düşünmemiz gerekiyor. Yine 13757 öğretmenimiz bu okullarda 1. dönemi sonlandırdı. 2. döneme de öğretmen arkadaşlarımızla birlikte daha sebatkâr daha azimkâr bir şekilde başlamamız lazım. Değerli öğretmen arkadaşlarımıza sesleniyorum bu yönde kendimizi motive etmemiz lazım. Bu münasebetle yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Ailelerine de sağlıklar, tebriklerimi iletiyorum tüm öğretmen arkadaşlarımızı da 1.dönem vermiş olduğu emeklerden dolayı tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. İnşallah daha başarılı dönemlere daha başarılı eğitim ve öğretim yıllarına kavuşuruz diye temenni ediyorum” dedi.

  Son olarak anasınıfı öğrencilerine de karnelerini veren Vali Aydın BARUŞ okuldan ayrılmadan önce okul bahçesinde çocuklarını bekleyen velilerle de bir süre sohbet etti.

  

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.