MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" Öğretmenden Öğretmenine Mektup Yarışması" Ödül Töreni

  Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Battalgazi Belediyesi  tarafından düzenlenen “Öğretmenden Öğretmenine Mektup” adlı yarışmanın ödül töreni, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’ nin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaybedeni olmayan ve yoğun katılımın olduğu törende, öğretmenlere ödülleri verildi.
" Öğretmenden Öğretmenine Mektup Yarışması" Ödül Töreni

   Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan programa, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ, Vali Mustafa TOPRAK, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Battalgazi Kaymakamı Vedat YILMAZ, AK Parti İl Başkanı Hakan KAHTALI, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur POLAT, Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, Emniyet Müdürü Ömer URHAL, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

30-11-2016

 

   Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, öğretmenlik mesleğinin önemine ve güzelliğine dikkat çekerek, “Bakanlar unutulur ama, öğretmenler unutulmaz. Küçüklüğünde iyi bir öğretmene rastlamış olandan daha büyük bir mucize yoktur. Daha büyük bir dönüşüm yoktur. Herkesin öğretmeni ile ilgili bir anısı olur. Akılda kalır. Başbakanımızda anlattı, Cumhurbaşkanımız da anlattı. Herkesin hayatında da vardır. İşte öğretmenlerimiz kendi öğrencileri hakkında iyi anılarla anılmak istiyorsa bu kendi elinde. Öğretmenlerimiz kendisine teslim edilen emaneti kendi evladı gibi bilecek. Hatta kendi evladından daha üstün bilecek. Öğrencinin seviyesine inerse, onun kusurunu görmezse, bizim orada büyük bir kanaat önderi vardır. Hiramcızade diyor ki; “Muhabbet nazarı ile bakan kusur görmez”. Eğer siz sevgiyle bakarsanız çocuklarınıza, öğrencilerinize, arkadaşlarınıza, yani insana muhabbet nazarı ile bakarsanız kusur görmezsiniz. Matematiği öğretebilirsiniz ama önce sevgiyi öğretmeniz gerek. İşte o da öğretmenden geçiyor. Hamdolsun geçmişe oranla çok çok iyiyiz. Her alanda. Eğer yurt dışından buraya tedavi olmak için buraya hastalar geliyorsa ki, buna sağlık turizmi diyorlar. Sayısı da 500 bine yaklaşmışsa, demek ki tıpta iyi bir noktadayız. Eğer siz müteahhitlikte dünyada Çin’den sonra ikinci sırada iseniz demek ki mühendisleriniz iyi. Demek ki proje yapanlarınız iyi. İşte doktorları, mühendisleri, işçileri kim yetiştirdi işte bu öğretmenler yetiştirdi” diyerek, Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu kaydetti.

 

30-11-2016

  

   Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, düzenlenen yarışma hakkında bilgiler vererek, “Öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Biz Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İnönü Üniversitemiz ve Belediyemizin Kültür Müdürlüğü ortaklaşa “Öğretmenden Öğretmenine Mektup” kampanyası çerçevesinde öğretmen, öğretmenine mektup gönderdi. Bu mektuplar ilgili kurul tarafından değerlendirildi ve ilk üçe girenlere ödül verilecek. Tüm katılımcılara da hediye verilecek. Bu etkinliğin amacı bu” dedi.

30-11-201630-11-2016

 

30-11-201630-11-2016

 

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.