MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT, okulları gezerek incelemelerde bulundu.

   Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceledi. Battalgazi Gazi İlkokulu, Turgut Özal İmam Hatip Anadolu Lisesi, İnönü İlk ve Ortaokulu, Hacı İbrahim Işık İlk ve Ortaokulu, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Malatya Koleji Anadolu Lisesi´ ne yaptığı ziyaretlerde, okul müdürleriyle görüşerek, okullarımızın sıkıntılarını dinledi.
Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT, okulları gezerek incelemelerde bulundu.

  Okulları ziyaretinde, öğretmen ve öğrencilerle hasbihal ederek, eğitim öğretim kalitesi adına alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmalar hakkında görüşmelerde bulundu. Özellikle haftasonu kurslarında aksaklıkların olup olmadığı konusunda okul müdürleriyle görüşmeler yaptı. Ders öğretmeni eksiğinin ve taşımalı öğrencilere dair sıkıntıların büyük ölçüde giderildiğini dile getiren Recep BULUT, yapılan tüm çalışmalar ve atılan yeni adımların neticesi olarak, tüm okullarımızdan bu sene daha büyük başarılar beklediğini ifade etti. Okul müdürlerinin ifade ettiği üzere haftasonu destek kurslarına büyük ilgi ve yoğunluğun olmasını, eğitim öğretim adına memnuniyet verici bir durum olarak gören Recep BULUT, gerek idareciler, gerek öğretmenler ve tüm personel olarak eğitim öğretim kalitesini en üst düzeye çıkarabilmek adına daha gayretli ve özveriyle yorulmadan çalışmamız gerektiğini ifade etti.

  

   Okul Müdürleriyle yapılan görüşmelerde, Ders kitabı dışında kitaplardan değil, Bakanlığımız ders kitaplarından müfredatların takip edilmesi ve ölçme değerlendirme işlemlerin bu çerçevede yapılması hususunu önemle vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, öğrenci kılık kıyafetleri hususunda da öğrenci velileriyle ortak görüş birliği çerçevesinde kararlar alınması gerektiğini dile getirdi.

  

  Okulların idareci ve hizmetli ihtiyaçlarını dile getiren Okul Müdürlerine, Önümüzdeki günlerde tüm idareci atamalarının bitmiş olacağını ve ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde, İş-Kur´ la yapılan çalışmalar çerçevesinde ilçemiz okullarına ihtiyaçları doğrultusunda Hizmetli görevli tahsis edildiğini ifade etti. İnönü İlkokulu´nda yapımı devam eden yeni binada incelemelerde bulunan Recep BULUT, önümüzdeki eğitim öğretim yılına, yeni binanın tüm çevre düzenlemesi de bitirelerek faaliyete hazır olması hususunda gerekli çalışmaların hızlandırılacağını dile getirdi.

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.