MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Dağıtım Töreni...

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 1. dönemin sona ermesi ile, İlçemiz Fırat İlkokulu ve Avni Kiğılı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde karne dağıtım törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT, başarılı öğrencileri tebrik ederek , hediyelerini sundu. 
Karne Dağıtım Töreni...

Yaptığı konuşmalarda Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT şunları ifade etti;

2014-2015 Eğitim - Öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak ; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur.

Geçmişini iyi bilen , geçmişini sağlam temellere oturtan , geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrenciler , bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede ikinci döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız.

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir ; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

Okul müdürümden müdür yardımcıma,öğretmenimden velilerime ve hizmetlime kadar bu ülkenin geleceğinin teminatı olan siz öğrencilerimize gereken bilgileri özellikleri ve güzel davranışları kazandırmaya çalışan dostlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

Değerli Öğrencilerim;

           Karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Kiminiz sevinecek, kiminiz üzüleceksiniz. Ama şunu unutmayınız ki her şey not demek değildir. Her biriniz, gözlerinizde geleceğe emin adımlarla yürüme isteğini yansıttıkça başarıya ulaşacağımızdan asla şüphem olmayacak.

          Derslere daha etkili çalışarak sizlere güvenen bizleri mahcup etmeyin. Bizler, sîzlerden bir kişiyi bile kaybetmeyi göze almayız, almıyoruz ve almayacağız. Mutsuzluğunuz mutsuzluğumuzdur, acınız acımız ve sevinciniz de sevincimiz olacaktır.

  

  

  

İkinci dönemin bu dönemden daha verimli geçmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyor İyi tatiller diliyorum.

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.