MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda İlköğretim Haftası Çoşkuyla Kutlandı.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yeni bir heyecanla başlayan 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılının belirli gün ve haftalar kapsamındaki ilk kutlama programı olan İlköğretim Haftası ilçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda çoşku ve heyecan ile kutlandı.
İlçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda İlköğretim Haftası Çoşkuyla Kutlandı.

 

İlköğretim Haftası programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI tarafından, Atatürk Anıtına Milli Eğitim Çelengi sunuldu. Katılımcılar tarafından saygı duruşunda bulunuldu  ve İstiklal Marşı okundu. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Malatya merkez okullarının ilkokul/ortaokul öğretmenleri-öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile vatandaşlar katıldı. Daha sonra kutlama töreninin yapılacağı ilçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokuluna geçildi.

İlçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda düzenlenen programda Sayın Valimiz Aydın BARUŞ yaptığı konuşmada;

Çocuklarımızın eğitim hayatının başarılı ve mutlu geçmesinde; idarecilerin, öğretmenlerin, aile fertlerinin, tüm kurum ve kuruluşlarının payı olduğunu unutmadan birlikte hareket ettiğimiz takdirde eğitimde Malatya olarak hak ettiğimiz yere geleceğimize inandığımı ifade etmek istiyorum. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının İlimize, ülkemize, ailelerimize, öğretmenlerimize, tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını, başarılar getirmesini diliyorum" dedi.  

İlçemiz Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda yapılan kutlama programına  Sayın Valimiz Aydın BARUŞ, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Necmi İNCE, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer URHAL, İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI, Battalgazi Belediye Başkanı Osman GÜDER, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareciler, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Konuşma, şiir ve halkoyunu gösterileri ile 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği vererek karşılamasının ardından Sayın Valimiz Aydın BARUŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ve protokol heyeti sınıfları gezerek, öğrenciler ile bir süre sohbet ettikten sonra yeni ders yılı kitaplarını dağıttılar.

 

16-09-201916-09-201916-09-201916-09-201916-09-2019

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.