MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler günü mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler günü mesajı...

Recep BULUT

  Eğitimde sevgi, öğretimde ise bilgi ve başarının mimarıdır öğretmen. “Öğretmenler, küçük ayaklara büyük adımlar attıran, aydınlığın meşalesidir.” Kültüre, sanata ve geleneksel değerlere ışık tutandır öğretmen. Öğretmen, cehaleti yenen, bilince erdirendir. Öğretmen, varını yoğunu gelecek nesillere aktaran, ışıklar saçan bir incidir. Nice minik dimağları keşfeden, büyüten, yetiştiren ve kendi kıymetinden bir nebze dahi eksiltmeden minik kalplere kıymet katan hazinedir öğretmen. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğunu kendine ilke edinendir öğretmen.

   Sevgiyle ektiğiniz tohumların yeşerdiği, ellerinize batan dikenlerine rağmen yetiştirdiğiniz güllerin burcu burcu koktuğu, gökyüzünün her gece yıldızlarla kaplı olduğu güzel günlerin mimarıdır öğretmen. Şüphesiz ki öğretmen ecdadından aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi kendine en kutsal vazife edinendir.  Öğretmen memleketin ve milletin geleceğinin de yegâne teminatıdır.

   Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla değerli meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyor, görevlerinde başarılar temenni ediyor, aileleri ve sevdikleri ile birlikte huzurlu ve mutlu yaşamlar diliyorum.

 

                                                                                               Recep BULUT

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.