MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ' un Mevlid Kandili Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ' un  Mevlid Kandili Mesajı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in kainatı şereflendirdiği bu gece Mevlid Kandili'ni idrak edeceğiz. Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in ümmeti olarak bizlere düşen ilk vazife, onu doğru tanıyıp doğru anlamaktır. Onu doğru tanıyıp doğru anlamak ise öncelikle yaratılışın gaye ve hikmetini, insanî ve ahlâkî değerlerini, şefkat ve merhametini anlamaktan geçer.

Vahyi ilahiden önce yaşadığı toplumun güvenini kazanmış bir peygamberin ümmeti olarak, O'nun  doğruluk, dürüstlük ve güven bezeli karakterini benimsemiş, yüksek ahlâkını özümsemiş Kur'an ve Sünnet' in aydınlattığı yolda yürüyen bir birey olmak istiyorsak, her şeyden önce Hz. Muhammed (s.a.v)' in yolundan gitmemiz gerekir. Unutulmamalıdır ki;  Peygamberimiz (s.a.v.)'in sünneti ve örnek hayatı, bizlere miras bıraktığı yüce değerler, müminler olarak hepimize emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandilinizi tebrik ediyor; başta Ülkemiz ve İslâm Dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in yüce örnekliğinden nasibdar olması, kardeşliğimizin güçlenmesi ve insanlığın huzuruna vesile olması dileklerimle ... "Kandilimiz mübarek olsun."

Recep BULUT

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.