MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ' un Karne Mesajı

14 Haziran 2019 Cuma günü itibariyle 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Biliyoruz ki aslında her bitiş yeni bir başlangıcın habercisidir. Bu bitişin başarılarla dolu, hayırlı başlangıçlara vesile olması temennisiyle, zorlu bir eğitim maratonunu tamamlayıp karnelerini alarak yaz tatiline girecek olan öğrencilerimizi kutlar, bu vesileyle eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik birkaç hatırlatmada bulunmak isterim. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ' un  Karne Mesajı

 

Kıymetli Velilerimiz, 

 

Karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın bir değerlendirilmesi olacaktır.  Öğrencilerimizin karnelerini sadece akademik notların var olduğu bir değerlendirme aracı olarak görmemek gerekir. Elbet bu notları da önemsemenin yanı sıra onların güvenilir, dürüst, araştırmacı, erdemli ve iyiliksever bireyler olmak gibi vasıflara sahip bulunup bulunmadıkları yönündeki değerlendirmeleri de yapmak durumundayız.

 

Karne notları çocuklarınızın yanlış değerlendirilmesinin ve yönlendirilmesinin bir aracı asla olmamalı. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarımızı ve payımızı gösterir. Bundan dolayıdır ki düşük notlardan sadece öğrencilerimizi mesul tutmak, çözüme ulaşmak yerine problemin devamına yol açar. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Çocuklarımızı anlayışla, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Sizlerin bu kutsal görevinizde hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi ve tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.

 

Sevgili Öğretmenler, Saygıdeğer Meslektaşlarım,

 

Okullarımızda öğrencilerimizin yetiştirmede gösterdiğiniz gayret ve fedakârlıklar, bilgi toplumunun oluşturulmasında çok önemli bir işlev görmektedir. Sizler bu görevi yerine getirirken; düşünen, sorgulayan ve eleştiren bir neslin ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Öğretmenlik gibi çok ulvi bir mesleği icra eden sizlerin görev yaptığınız yerlerde gösterdiğiniz çaba ve gayretler, geleceğimizin teminatı olan genç dimağlara yön ve şekil vermektedir.

 

Sizlere de tüm çaba ve gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kısa bir seminer sürecinden sonra sizler de yaz tatiline gireceksiniz.  Şimdiden sizin ve aileniz için tatilinizin huzur ve esenlik içinde geçmesini diliyorum.

 

Sevgili öğrenciler, 

 

Öncelikle bu eğitim öğretim döneminde başarı gösteren bütün öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeterli başarı düzeyini yakalayamayan öğrencilerimizin de gelecek yıl daha çok çalışarak arzu edilen hedeflere ulaşmalarını diliyorum. 

 

Unutmayınız ki kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır. Tüm öğrencilerimizi bitirmiş oldukları eğitim öğretim yılı vesilesiyle tebrik ediyorum. Karnesinde düşük not olan arkadaşlarımız asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasın. Önümüzdeki eğitim maratonuna daha iyi hazırlansın ve daha iyi olmaya kararlı olsunlar yeter. Onlardan beklentimiz budur.

 

 

İnsan, başarıya çalışarak ulaşır. Aslına bakarsanız okulda ve hayatta başarılı olmanın öyle çok sihirli bir formülü de yoktur. Yapılacak şey bellidir.  Birincisi, kendinize bir hedef belirlemek; ikincisi de, belirlediğiniz bu hedeflere ulaşmak için özveride bulunarak planlı bir şekilde çalışmaktır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyor, Öğretmen ve Öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Recep BULUT

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.