MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ´ un Engelliler Haftası Mesajı

10-16 Mayıs tarihleri arası Birleşmiş Miletler tarafından ´´ Engelliler Haftası ´´ olarak kabul edilmiştir. Bu hafta, özel gereksinimli çocuklarımızın,  kardeşlerimizin, öğrencilerimizin sorunlarına yönelme, onlarla kaynaşma ve dertlerine deva olma haftasıdır. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT ´ un  Engelliler Haftası Mesajı

Bilindiği gibi 10-16 Mayıs tarihleri arası Birleşmiş Miletler tarafından ´´ Engelliler Haftası ´´ olarak kabul edilmiştir. Bu hafta, özel gereksinimli çocuklarımızın,  kardeşlerimizin, öğrencilerimizin sorunlarına yönelme, onlarla kaynaşma ve dertlerine deva olma haftasıdır. Özel gereksinimli bireylerimizin topluma entegrasyonunu sağlamak, gönüllerdeki engelleri kaldırmak, yüreklerdeki o kalın duvarları yıkmak, gönül penceresini aralamak ve engelli bireylere karşı sorumluluk ve bilinç oluşturmaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak  ilçemizdeki her yaş ve seviyedeki engelli çocukların eğitimini destekleyici uygulamaları ve uygun koşulların yerine getirilmesi çabası içerisindeyiz.

Bu düşünceden hareketle, iş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan engelli bireylerimizin, daima yanlarında olduğumuzu belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım.


Recep BULUT

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.