MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT´ un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT´ un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

   Sayın Veliler, Kıymetli Eğitim Çalışanları ve Sevgili Öğrenciler,

  Bir yaz tatilini daha tamamladık, tatiller hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin kendilerini yenileyebilmesi adına eğitim sistemimizin vazgeçilmez bir parçası durumundadır. Umarım bu süreç üzerimizdeki yorgunluğu atıp yeni eğitim öğretim yılına daha etkin bir şekilde girebilmemizi sağlayacak bir zaman dilimi olmuştur.

   Eğitim, dünyayı değiştirebilme girişimidir, dünyadaki kötülükleri yok edebilme ve onlara karşı durabilmenin temelidir. Ulusların ancak eğitimle kalkınabileceği, eğitimden uzak kalan ulusların ise yok olmaya mahkûm olduğu bir dünyada yaşamaktayız. Son yıllarda ülkemizde büyük bir eğitim seferberliği başlamıştır. Ülke ekonomisinin büyük bir kısmı eğitime ayrılmakta, her gün eğitim adına yeni yatırımlar yapılmaktadır. Ülkemizdeki bu durum aynı şekilde ilçemize de yansımaktadır. Bu yıl yeni açılan ve açılacak olan kurumlarımızla; ilçemizde göreve başlayan yeni personellerimizle, yeni projelerimizle ve diğer eğitim yatırımlarımızla yeni eğitim öğretim yılına hazır durumdayız.

   Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 2023 Vizyon Belgesi'nde temel amaç "Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir." cümlesiyle belirtilmiştir. Belirtilen hedef ve amaçlara ulaşabilmek, ülkemizi daha gelişmiş, daha modern ve daha yaşanabilir kılmak adına yeni eğitim öğretim yılında hepimize büyük işler düşmektedir.

   Kıymetli Meslektaşlarım,

   Okul yöneticileri ve öğretmenler olarak; mesleğinizi en iyi şekilde yapmak için gayret göstereceğinize, çocuklarımızın hem sosyal hem ahlakî hem de akademik olarak iyi birer birey olmaları için çalışacağınıza inancımız tamdır. Bu uğurda göstereceğiniz gayret, çok sevdiğimiz ülkemiz için en büyük çalışma olacaktır. Bu gaye uğrunda vereceğiniz emeklerin karşılığını bulması sizlere edilecek en büyük teşekkür ve ödüldür.

   Sevgili Öğrenciler,

  Her geçen gün değişen, yeni bir yüz kazanan dünyada geride kalmamak için eğitimin ne kadar önemli olduğu açık bir durum olarak karşımızdadır. Kaybeden tarafta olmamanız, iyilerle ve iyiliklerle karşılaşabilmeniz için size sunulan fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Hedeflerinize ulaşmak için eğitim öğretim yılının başlangıcından itibaren sonuna kadar yapmanız gerekenleri iyi belirler ve bunları bilinçli bir şekilde planlayıp çalışmalarınızı yaparsanız başarının size doğru koştuğunu görürsünüz. Sizlere güveniyor ve sizleri çok önemsiyoruz.

   Sayın Veliler,

   Bizlere güvenerek emanet ettiğiniz ve bizlerin de canımız kadar önemsediğimiz kıymetli yavrularımızı bütün kurumlarımızda hiçbir ayrım gözetmeden yetiştirebilmek tek gayemizdir. Bu amaç uğrunda mesai gözetmeden, özveri ile çalıştığımıza ve bundan sonra da aynı özveriyi göstererek çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Şeyh Edebali'nin Osman Bey'e söylemiş olduğu "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." sözünü düstur edinerek insanın devlet için ne kadar önemli olduğunun bilinciyle, çocuklarımızın devletimizin varlığının temel taşları olduğunu unutmadan çalışmaya devam edeceğiz

   Bu duygu ve temennilerle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Recep BULUT

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.