MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER FİKİR DEĞERLİDİR...

İlçemiz Atatürk Kız Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı büyük beğeni topladı.
HER FİKİR DEĞERLİDİR...

  Atatürk Kız Anadolu Lisesi’nin kapalı spor salonunda düzenlenen fuara Battalgazi Kaymakamımız Vedat YILMAZ,  İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer  URHAL, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Biyoloji, matematik, kimya, fizik, Türk edebiyatı, tarih, sosyoloji, psikoloji, İngilizce ve bilgisayar alanında toplam 86 proje hazırlandı. Projelerin sergilendiği stantları tek tek gezen davetliler, öğrencilerden bilgiler aldılar.

 

   TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’yla ilgili bir açıklama yapan Malatya Battalgazi Atatürk Kız Anadolu Lisesi Müdürü Ulviye IŞIK, "HER FİKİR DEĞERLİDİR" ilkesiyle yola çıkılarak Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı Dairesi tarafından desteklenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını yaptıklarını söyledi.

   Temel hedefimiz  ise; Gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak- yaparak-yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktır.

   " HER FİKİR DEĞERLİDİR " ilkesi ile Öğrencilerimiz; bu etkinliklerin planlanması, hazırlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştirecek, sabırlı ve özgüvenli olmayı öğrenecek, liderlik vasıflarını kazanacaktır. Bu güzel projeleri hazırlayan ve bizlere sunan öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, katkıda bulunan velilerimize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarından ötürü öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor, bu bilimsel çalışmalarının ve başarılarının devamını temenni ediyoruz.

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92 /1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.