MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamından Eğitime Anlamlı Hizmet...

    Hayırseverlikte yarışalım sloganıyla yoluna devam eden İşadamı Reşat ERDOĞAN, 1980 darbesi döneminde gözaltındayken yaşamını yitiren merhum öğretmen Aydın DEMİRKOL anısına, İlçemiz Atatürk Ortaokulu´nda 42 adet bilgisayardan oluşan iki adet Bilişim Teknolojileri sınıfı yaptırdı.  
Hayırsever İşadamından Eğitime Anlamlı Hizmet...

   Sınıfların açılışı dolayısıyla Atatürk Ortaokulu´nda tören düzenlendi. İşadamı Reşat Erdoğan, "Aydın Demirkol Bilişim Sınıfı" ismi verilen ve 42 bilgisayar bağışladığı sınıfların açılışında yaptığı konuşmada, Aydın Demirkol´un örnek bir öğretmen, aydın ve candan memleket sevdalısı bir insan olduğunu söyledi.

   Aydın Demirkol´un yetiştirdiği öğrencilerin kendisini hayırla yad ettiğini ve onun aydınlık yolunda yürümeye devam ettiğini belirten Erdoğan, "Bugün burada değerli abimin kendisi gibi aydın olan ismini böyle güzel bir eğitim kurumunda yaşatmaktan dolayı buruk bir mutluluk içerisindeyiz. Aydın ağabeyimi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum" ifadesini kullandı. 

  Erdoğan´ın konuşmasının ardından iki öğrenciyle kurdele keserek sınıfların açılışını yaptı. 

  Programa, Battalgazi Kaymakamımız Sayın Vedat Yılmaz da katıldı. 

 

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.