MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fırat Meslek Ve Teknik Lisesi Öğrencilerinin Avrupa´dan Dönüşünde Müdürlüğümüzü Ziyareti

   Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Şükrü DOĞAN, proje koordinatörü Selahattin ÖZMEN ve beraberinde proje yararlanıcısı öğrenciler ile birlikte ilçe müdürümüz sayın Recep BULUT’U makamında ziyaret ettiler.
Fırat Meslek Ve Teknik Lisesi Öğrencilerinin Avrupa´dan Dönüşünde Müdürlüğümüzü Ziyareti

  Proje hakkında bilgi veren Şükrü DOĞAN; Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan 2018-1-TR01-K102-051688 numaralı AVRUPA’DA KIRMIZI ET ÜRETİMİNDE HAYVAN SAĞLIĞI UYGULAMA EĞİTİMİ isimli proje, T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmişti. Bu kapsamda Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı öğrencilerinden 7 öğrenci 1 öğretmen Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’a, 7 öğrenci 1 öğretmen ise Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye giderek 14 günlük mesleki uygulama eğitimini tamamlayarak yurda sağ salim döndüler. Ayrıca Haziran ayı içerisinde ise 7 öğrenci 1 öğretmenin ise Almanya ya gideceğini söyledi.

   Hazırlanan Projenin Hayat boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından desteklemeye değer 518 proje içerisinde yer aldığını bildiren Şükrü DOĞAN, proje sayesinde öğrencilerimiz Avrupa’da mesleki eğitim anlamında eğitim aldılar diğer gittikleri ülkelerin kültürel ve tarihi açıdan inceleyerek unutulmaz bir deneyim kazandılar dedi.

  Proje kapsamında yurt dışına gidip dönen öğrenciler ile sohbet eden ilçe müdürü Recep BULUT, yurt dışında yapılan eğitim faaliyetleri ve gidilen ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı ile ilgili öğrencilerden bilgiler aldı.

26-02-201926-02-2019

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.