MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"En Sevgili´ ye Özlem" Şiir Yarışması Ödül Töreni...

 “En Sevgili’ye Özlem” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.


  Bu anlamlı etkinlikde, dereceye giren öğrencilerimizle uzun uzun hasbihal eden, onların yaşadığı duyguları dinleyen İlçe Milli Eğitimi Müdürü Recep BULUT, öğrencilere birer tablet bilgisayar hediye etti. Bazı öğrencilerin, okumuş oldukları şiirlerini kendilerinin yazmış olduğunu öğrenen BULUT,  böyle anlamlı duyguları bizlere yaşatan öğrencilerimizi gönülden tebrik etti.

  Bu tür etkinliklerin, öğrencileri motive ettiğini, onlara anlamlı duygular yaşattığını, kendilerini değerli hissetmelerine güzel bir etken olduğunu, onlardaki yeteneklerin ortaya çıkmasına vesile olduğunu dile getiren öğretmen ve okul idarecileri, bu etkinliğin organizesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, Şube Müdürü Orhan BERGİN ve diğer Şube Müdürlerine teşekkürlerini dile getirdiler. Bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni ettiler.

  Dereceye giren öğrencilerimizden Battalgazi Anadolu Lisesi öğrencimiz Şule UĞUR, okuduğu şiirin mânevi duyguların tadını kendisine yaşattığını, şiiri yazan Şair Arif Nihat ASYA’ nın yaşadığı duyguları anlayabildiğini dile getirdi. “ Ben o şiiri okurken bile o kadar farklı bir duygu seli içerisindeydim ki, o şair, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ’e acaba ne büyük bir sevgi ne güzel bir hayranlıkla yazdı” diyerek duygularını dile getirdi.

   Son olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, " İnsanlığın ve dünyanın içinde bulunduğu karanlığın en büyük sebebi toplumların mânevi ve ahlaki bir çöküş içerisinde olmasıdır. Her geçen gün yaşanan katliamlar, insanın kanını donduran vahşetler, akan gözyaşları ve her acı olay, bu değerlerden uzak oluşumuzun neticesidir. Yüce Peygamberimiz, O ‘nun ahlâkı, yaşantısı, sevgisi, hoşgörüsü insanlığın en güzel örneğidir " diyerek böyle anlamlı bir etkinlikte katkıları bulunan tüm öğrenci, öğretmen ve idarecileri tekrardan tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

  

 

  

 

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.