MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AKRAN ZORBALIĞINDAN AKRAN DOSTLUĞUNA UZANAN YOLCULUĞUMUZ “ ERASMUS +KA101 PROJESİ

    Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Şehit Orhan Ünsal İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, okulda akran zorbalığını önlemek ve okulu herkesin severek geleceği bir ortama dönüştürmek için İngilizce öğretmeni Esra TURSUN’ un koordinatörlüğünde “Akran Zorbalığından Akran Dostluğuna Uzanan Yolculuğumuz” adlı Erasmus Ka101 projesi yürütmektedir. 
“AKRAN ZORBALIĞINDAN AKRAN DOSTLUĞUNA UZANAN YOLCULUĞUMUZ “ ERASMUS +KA101 PROJESİ

Proje kapsamında öğretmenlerimiz Aralık 2018 de İtalya’da ve Nisan 2019 da İspanya’ da akran zorbalığını önleme konusunda eğitim alacaklar. Eğitimlerde edinilen tüm kazanımlar bir yıl boyunca okulda uygulanacaktır. Eylül 2018 de başlayan proje çalışmaları 31 Ağustos’a kadar devam edecektir.

Projenin adı: Akran Zorbalığından Akran Dostluğuna Uzanan Yolculuğumuz

Proje numarası: 2018-TR01-KA101-048936

Projenin konusu:  Akran Zorbalığını Önlemek.

Projenin amacı: Proje; idari ve ailesel tedbir ve telkinlerin yanında, dramalarla öğrencilerin empati yapma ve problem çözme becerisini geliştirerek akran zorbalığını ortadan kaldırmak, okulu öğrencilerimizin isteyerek mutlu bir şekilde geldiği olumlu okul iklimine çevirmek, okula aidiyet duygusu hisseden, motivasyonu yüksek, başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bunun yanında veli ile işbirliği yaparak, öğrencilerin sadece okul hayatında değil aile hayatında da huzurlu bir atmosferde yaşamasını sağlamaktır. Bu bağlamda okul personelimiz yurt dışında eğitim aldıkları eğitimi diğer personelle paylaşarak okulumuzda uygulayacaktır.

Projenin süreci: Proje 12 ay sürecektir. 2 farklı ülkede toplam 8 katılımcı ile eğitim almayı planlamaktadır. Her bir eğitime 4´er kişi katılacaktır. Eğitimler 5 gündür. Katılımcıların adil ve şeffaf bir şekilde yapılması için proje yönetim ekibi tarafından belirlenen katılımcı seçim kriterleri göz önünde tutulacaktır

Aralık 2018 de İtalya’da alınacak olan " Okulda Akran Zorbalığını Önleme" adlı eğitimde katılımcılarımız akran zorbalığı nedir? Çeşitleri nelerdir? Akran zorbalığını önlemede veli, öğretmen, idare ve öğrenci işbirliği nasıl olmalı? Acil bir durumda uygulanabilecek eylem planı nasıl olmalı ve bu plan okul stratejik plana nasıl dahil edilmeli? gibi konularda akademik yeterlilik kazanacaklar.

Nisan 2019 da İspanyada alınacak "Akran Zorbalığını Önlemede Dramanın Bir Araç Olarak Kullanılması" adlı eğitimde katılımcılarımız dramayı bir araç olarak kullanarak öğrencilerin problem çözme, empati kurma, kendini iyi ifade edebilme becerilerini geliştirmelerine yardım edebilecek yeterliliğe sahip olacaklar.

            Proje ile ilgili tüm faaliyetleri yaygınlaştırma için açılan projenin web sitesinden tüm okullarımız takip edebilirler.

 Erasmus+ka101 “Akran Zorbalığından Akran Dostluğuna Uzanan Yolculuğumuz” Web sitesi

https://akrandostluguyolu.wixsite.com/proje

06-11-201806-11-2018

İskender Mh, T, Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.