MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Hareketli Koruyucu Yüz Siperi Üretimi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı biz bize yeteriz kampanyasına ilçemiz Şehit Kemal özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de koruyucu yüz siperi  üreterek destek vermeye çalışmaktadır. 
Şehit Kemal Özalper  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Hareketli Koruyucu  Yüz Siperi Üretimi.

 

Çin'in wuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs (kovid - 19) kısa sürede dünyaya yayılarak Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) tarafından pandemi olarak kabul edilmiştir. 3 aylık bir sürede yaklaşık bir buçuk milyon kişinin hastalanmasına ve 80 bin kişinin ölümüne neden olmuştur. Tedavi için aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken bulaşma hızını kesmek için izolasyon ve KKD kullanımı önem kazanmıştır. Bu kapsamda Dünya Devletleri arasında maske kapma yarışı devam etmektedir. Ülkemizde de coronavirüs salgınının devam ettiği bu zor günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı biz bize yeteriz kampanyasına ilçemiz Şehit Kemal özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de koruyucu yüz siperi  üreterek destek vermeye çalışmaktadır. İlimiz sağlık çalışanları için günlük yaklaşık 200 adet hareketli yüz koruyucu siperi üreterek ücretsiz olarak İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim etmektedir.

 

 

08-04-202008-04-2020

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.