MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma" Veliler Arası Kitap Okuma Yarışması

"Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma" Veliler Arası Kitap Okuma Yarışması

Gazi Ortaokulu bünyesinde “Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma” adı altında veliler arasında gerçekleştirilen ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT, projeyle alakalı olarak velilerimize bu etkinliğe katıldıkları için teşekkür edip konuşmasına başlayıp “Anlatılanları dinlemek bir süre sonra unutulur ama okuduklarımızı unutmayız. Önemli olan bu kitapta öğrendiklerimizi hayata uygulayabilmektedir. ”dedi.

Gazi Ortaokulu Müdürü Erhan EKİCİ, yarışmayı velilerin ve öğrencilerin kitap okumaya ilgilerini artırmak, ailelerin çocuklarıyla empati kurmak amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Bu organizasyonla ebeveynlere kitap okuma bilinci kazandırmak istedik.” dedi.

Gazi Ortaokulu Rehber Öğretmenleri Emel ÇİÇEK, Tuğba YETKİN ve 7/D Sınıf Rehber Öğretmeni Ali YEŞİL’in hazırlamış olduğu projede, “Sınav döneminde olan çocuklarına destek olmak için doğru ve etkili yöntemler bulmaları konusunda ebeveynlere yardımcı olmak ve Eğitim-Öğretim ortamına ailelerimizin etkin katılımını sağlayıp, öğrencilerimiz ve biz öğretmenlerle empati yapmalarına olanak sağlamak amaçları göz önünde bulundurularak; yarışma için Doğan Cüceloğlu’nun “Başarıya Götüren Aile ”adlı kitabını 1ay süreyle okuyan veliler daha sonra çoktan seçmeli test şeklinde bir sınava girdiler. Sınav bitiminde sonuçlar hemen açıklanarak yarışmacı velilere Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT’un teşrifleriyle katılım belgeleri ve dereceye giren velilere de ödülleri verildi.

VELİLER SONUÇTAN MEMNUN

Projenin amaçlarından biri de, sınava girecek olan öğrencilerimizin ruh hallerini ailelerinin anlamasını sağlamaktı. Bu doğrultuda sınav başlamadan okudukları kitabın kendilerine neler kattığından bahseden velilerimiz amacımıza ulaştığımızı hissettirdi. Bir yarışmacı velimiz ise “Okuduğumuz kitaptan pratikte uygulanabilecek birçok yeni bilgi öğrendik. Çocuklarımızı yetiştirirken daha dikkatli olacağız. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

10-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.