MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Avrupa Eğitim ve Gençlik Programı Proje Katılımı…

İlçemiz Hacı Hüseyin Kölük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, Müdür Yardımcısı ve bir grup öğrenci, Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT’ u ziyaret etti.
Öğrencilerimizin Avrupa Eğitim ve Gençlik Programı Proje Katılımı…

Okul Müdürü Avrupa Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında hazırlanan ve kabul edilen  “WEB Programcıları için Çalışma Deneyimi ” adlı proje hakkında Milli Eğitim Müdürüne şu bilgileri verdi.

Projemiz meslek lisesi bilişim teknolojileri alanında eğitim görmekte olan öğrencilerimize Avrupa’daki işletmelerde çalışarak deneyim kazandırmayı ve Bilişim sertifikasyonu konusunda başlangıç çalışmaları yapmayı amaçlamaktadır.

Ülkemizdeki iş piyasalarında yaptığımız çalışmalar neticesinde; Bilişim Teknolojileri konusunda nitelikli personel ihtiyacının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Biz bu proje ile öğrencilerimizin mesleki bilgilerini artırmayı, uluslararası bir çalışma deneyimi kazandırarak iş piyasası için yeterli bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirmeyi hedefledik.

Projemiz üç hareketlilikten oluşuyor. Birinci hareketlilik Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag şehrine 01-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu hareketliliğe 14 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen katıldılar. İkinci hareketlilik 08 Mart-04 Nisan tarihleri arasında, Portekiz’in Barcelos şehrine, üçüncü hareketlilik ise 12 Nisan tarihinde Almanya’ya gerçekleşecek olup, proje sonunda toplam 42 öğrenci ve 6 öğretmen projeden faydalanmış olacaktır diyerek sözlerini bitirdi.

 

Öğrencileri ve emeği geçen öğretmenleri tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT, çalışmalarında kendilerine başarılar diledi.

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.