MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MTSK Direksiyon Sınavı Tablet Uygulama Klavuzu ( Tüm Görevlilerin Dikkatine...)

MTSK Direksiyon Sınavı Tablet Uygulama Klavuzu ( Tüm Görevlilerin Dikkatine...)

  Müdürlüğümüz Özel Öğretim Birimince uygulanan MTSK Direksiyon Sınavları, Sınav Görevlilerine ait uygulama değerlendirme sistemi, artık Kağıt üzerinden yapılmayacak olup Tablet Uygulamasına geçmiştir. Aşağıdaki PDF ve Powerpoint gösterisi formatında ayrıntılı klavuz yayınlanmıştır.

     Uygulama özetle şu şekilde gerçekleştirilecektir ;

1- İnternet bağlantısı sadece sabah araç plaka girişi yapılırken ve Sınav bitiminde akşam tüm adayların sonuçları kaydedilirken (Bakanlık sunucularına gönderilirken) gerekli olacak olup, Bakanlığımız kalıcı Kablosuz internet hizmetini sağlayana kadar, Tablete internet hizmeti Müdürlüğümüzce sağlanacaktır. Nasıl sağlanacağı sabah toplantıda anlatılacak, bu konuda sınav esnasında gerekli teknik destek verilecektir.

2- Tablet masaüstünde yüklü olan MEBDUS uygulaması çalıştırılır. Görevliler, T.C. no ve kişisel MEBBİS şifreleri ile giriş yaparlar. Aracın plakası girildikten sonra, Aday listesi ekrana gelir ve sınav tamamen bitene kadar artık internet bağlantısına gerek duyulmamaktadır.

3- Adayın gelip gelmediği belirtilir. Gelen aday için otomatik resim çekme işlemi yapılır ve sınav başlatılır.

4- Adaya ait Ek-4 formunda bulunan maddeler ekrana gelir. Değerlendirme esaslarındaki kriterlere göre adayın kalıp kalmadığı otomatik olarak sisteme işlenir.

5- Liste tekrar ekrana gelir ve sıradaki adayın saati geldiğinde sınava alınır, aynı işlemler gerçekleştiriir.

6- Tüm adayların sınavı sona erdiğinde, Tablet bilgisayar ilgili komisyona teslim edilirken, komisyon tarafından tekrar internet hizmeti sağlanır ve sonuçlar sistemden Bakanlık sunucularına otomatik gönderilir.

7- Tablet bilgisayarlar teslim edilir.

 

AYRINTILI KLAVUZU PDF FORMATINDA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.... ( CEP TELEFONLARINDAN AÇILABİLİR.. )

POWERPOINT GOSTERİ FORMATINDA AÇMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Tandoğan Mah. Hayat Sok. No28 Battalgazi Malatya - (0422) 841 29 11 - 841 33 20 - 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.