MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Kendini öğrencilerine adayan, bıkmadan yılmadan çalışan değerli meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyorum.
Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

        24 Kasım Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün başöğretmenlik unvanını almasıyla birlikte Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

        Mustafa Kemal ATATÜRK öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada,toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklamıştır:''Arkadaşlar,yeni Türkiye'nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik,siyaset ve yönetim alanlarındaki devrimler ,sizin toplumda ve düşünce yaşamında yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Şunu unutmayın ki, Cumhuriyet sizden ''fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.''demiştir. Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir.

        Geçirdiğimiz şu zorlu günler, bize, dünyayı elinde silah tutanların değil kalem tutanların kurtaracağını öğretmiştir. Ham maddesi insan, ürünü medeniyet olan eğitimin en önemli unsuru, siz değerli meslektaşlarıma büyük işler düşmektedir. Ülkemizin 2023 Vizyon hedefleri doğrultusunda çalışmak, elimizden geleni yapmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, unutmayalım ki, bizlerin elindedir.

        Öncelikle şehitlik mertebesine erişen öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğilirken, emekli olan öğretmenlerimize mutlu bir emeklilik diliyorum. Ülkemizin dört bir yanında mesleklerini icra etmeye çalışan tüm öğretmenlerimize başarı, sağlık ve huzur dolu bir meslek hayatı diliyorum.

        Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.