MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep BULUT 'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Binlerce yıllık tarih boyunca milli egemenliğine tutku ile bağlı milletimizin, istiklal ve istikbal mücadelesinin zaferle taçlanmasının ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Recep BULUT 'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Küresel güçlerin coğrafyamızdaki kirli oyunlarını boşa çıkartan azizi milletimiz, dünya tarihinde eşi görülmemiş bir galibiyete nail oldu. Vatanın müdafaası söz konusu olduğunda topyekûn iradesini ortaya koyan ulusumuz kendi karakterine ve devlet geleneğine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyeti benimsedi. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde dahi istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağını oluşturur.

Milletimizin bu toprakların özünden aldığı güç ve çelikten bir irade ile başlattığı Kurtuluş Savaşı "Ya istiklal, ya ölüm" kararlılığı ile devam etti.  Nihayetinde 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet ilan edilirken, bu vatana canları ve kanları pahasına sahip çıkan tarihimizin ebedi kahramanları, dünyada benzeri görülmemiş bir destana imza attılar. Şanlı zaferleri, merhamet ve medeniyet nuru ile taçlandıran ve her daim devlet kurma kabiliyetini ve iradesini ortaya koyan milletimiz mazlum ulusların da ilham ve güven kaynağı olmuştur.

Şanlı mazimizden aldığımız güçle, muasır medeniyetler seviyesinin çok üstünde olmayı hedeflediğimiz bir atiye doğru kararlılıkla ilerlerken, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde ilelebet dalgalandıracağız.

Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü coşkusunu yaşadığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Recep BULUT 

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

İskender Mahallesi Turgut Temelli Cad. No 92/1, 44060 Battalgazi/Malatya - (0422) 841 29 11 841 33 20 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.