MALATYA BATTALGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-ozel sistemine tabi olan Özel Öğretim Kurumlarının DİKKATİNE...

e-ozel sistemine tabi olan Özel Öğretim Kurumlarının DİKKATİNE...

 Bilindiği üzere, Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne Bağlı, Muhtelif Kurslar, Temel Liseler, Kişisel Gelişim Kursları, Bilgisayar ve İngilizce Kursları ile Özel Öğretim Kurslarında açılan kurslar, e-ozel.meb.gov.tr otomasyon sistemi dahilinde yapılmaktadır.

  Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde, bazı kurumların, kurs sürelerini yanlış girdikleri, ders planlamarında hatalar yaptıkları görülmüştür. Kurs Planlamada, aşağıdaki linkte yayınlanmış olan örnek programlardaki kurs süreleri ve Resmi olarak Müdürlüğümüz Özel Öğretim Biriminde alınan onaylardaki süreler, sınıflar, kursiyerler, eğiticiler ve ders planlarının da sisteme doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Girişlerin doğru olmadığından tereddüt edilen hususlarda Kurum Onayının verilmemesi, Müdürlüğümüz tarafından haftaya tarafınıza günü ve saati bildirilecek olan Uygulama seminerinden sonraya bırakılması rica olunur. 

  Ayrıca ilgili seminerde Bakanlığımız tarafından tüm Özel Öğretim Kurumlarımız için resmi e-posta adresi tanımlanmış olup, ilgili e-posta nın nasıl kullanılacağı, şifrelerin nasıl temin edileceği ve diğer hususlarda uygulamalı olarak gösterilecektir. İlgili eğitim sürecinden sonra, tüm özel öğretim kurumlarımızın resmi e-posta adreslerini aktif şekilde kullanmaları beklenecektir.

 

Özel Öğretim Kurumları İçin Örnek Program Listeleri ve süreleri aşağıdaki linktedir.

http://ookgm.meb.gov.tr/www/bfont-colorredozel-ogretim-kurslari-ornek-programlarifontb/icerik/748

( Yukarıdaki linkte örnek verilen programda, Program süresi kaç hafta ve toplam kaç saat olduğu 9. maddede ( 4-5 . sayfalarda ) belirtilmiştir.

 

Temel Lise Programları için : 

https://ookgm.meb.gov.tr/www/icerik_goruntule.php?KNO=760

 

 AYRICA YUKARIDAKİ PROGRAM LİSTESİNDEKİ SÜRELER e-ozel.meb.gov.tr sistemindeki Program Listesinde de yer almaktadır.

 

Bilgi: 841 29 11 Dahili: 125 - 109

Tandoğan Mah. Hayat Sok. No28 Battalgazi Malatya - (0422) 841 29 11 - 841 33 20 - 841 33 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.